ZİYARETÇİ DEFTERİ

Sizde Yorum Yapın
Çetinmert İnşaat LTD.ŞTi
Özgür ÇETİN; Çetinmert İnşaat LTD.ŞTi

hakkı bey demir alımı için önümüzdeki hafta karar verin ancak geldiğimiz 1,34 seviyeleri için son destek noktası diyebiliriz.yarını iyi takip et.psikolojik seviyedeyiz şu anda,herşeyi bekleyelim.daha da düşebilir,ancak belli bir noktadan bu tekrar yukarılara çıkar.demirhaber'e böyle bir site için teşekkür ederiz.

oy oy
basyigit ins.
hakkı henden; basyigit ins.

ARKADASLAR YÜKLÜ MİKTARDA İNSAAT DEMİRİ ALMAM LAZIM DAHA BEKLEMELİMİYİM YOKSA SUAN ALIM YAPMAM MANTIKLIMI?

oy oy
düzenli 3e mühendislik
mustafa düzenli; düzenli 3e mühendislik

NE OLDU YÜKSELİR YÜKSELİR DİYE AHKAM KESENLER VARDI KARDEŞİM BU İŞ ARZ TALEP MESELESİ ARZ VAR TALEP YOP FİYATLAR DÜŞER BU LADAR BASİT DOLAR MESELESİ İSE PİYASANIN GAZI İLE ALAKALI FİRMALAR PİYASAYA GAZ VERMEK İÇİN YADA PİYASANIN GAZINI ALMAK İÇİN DOLARI SÜREKLİ BAHANE EDİYORLAR ÜRETİCİLER YA KENDİLERİNİ ÇOK AKILLI ZANNEDİYORLAR YADA BU MİLLETİ ÇOK APTAL SANIYORLAR.

oy oy
şahinler
ender şahin; şahinler

Kemal eren bey e katılıyorum..

oy oy
gündüz inş.
hüseyin gündüz; gündüz inş.

merhabalar arkadaşlar ben demirin eğilimini aşağı göstermesin den memnunum. çünkü herkes açısından iyi olacağını daha önce de sizlerle paylaşmıştım. 1200 tl/ton seviyesinin herkes açısından iyi olacağı fikri halen bende hakim. piyasanın vereceği tepkiyle herşey şekillenecektir. unutmayın bir mal veya mamülün fiyatı imalatın maliyeti, etkileneceği faktörler, ihtiyaç ve taleple şekillenir emin olun bunlardan biri olan talep eksilirse %25 eksilmiş olur. ozaman fiyatta %25 oranında değişiklik gösterecektir. diğer faktörlerde aynı keza değişim göstereceğinden dolayı toplamdaki değişim benim tahminin şubat sonuna kadar %15 ile %18 arasında aşağı doğru olcaktır. SAYGILARIMLA....

oy oy
KRİTER İNŞAAT
Bekir TAŞDEMİR; KRİTER İNŞAAT

Bugün açıklanan fiyatlara bakılırsa; piyasada talep hiç yok denecek kadar az!Kış şartları fazlasıyla etkisini gösteriyor.Dolar kurunda hafif bir artış olsa da talep ilgisizliği daha ağır basmış durumda.Alımlar için beklemede kalalım!!!

oy oy
alaydın yapı
hakan kutlu; alaydın yapı

fabrikalar üretimi kısıp 2.ayda stoklarını eritmeli.3.ayda gelen arz üstü taleple para kazanabilirler.üretim artışı demek kendi kuyularını kazmak demektir.çok zarar ederler.

oy oy
ŞAHİNLER
ender şahin; ŞAHİNLER

değerli ALİ bey ayın 24 ündeki yorumuma,ALMAZSANIZ NE YAPARIZ diye yazmışsınız.belliki bu işin emekçisi esnafı değil rantçısı sınız.Karadeniz bölgesinde yaklaşık 20-25 demirci arkadaşla görüşmekteyim hiçbirinin deposunda doğru dürüs demir yok.herkesin gözü fiyatlarda.Herkes birbirine danışıyor.ayrıca kelimelerini ii seç sakın para ile konuşma.bak büyük ataların ne demiş. DÜNYA MALINA GÜVENME DEME VARMI BEN GİBİ,BİR MUHALİF RÜZGAR ESER SAVURUR HARMAN GİBİ.

oy oy
alaydın yapı
hakan kutlu; alaydın yapı

fabrikalar bu fiyatlardan çok zarar ediyor.yanlış hareket ediyor.stoklarını 2.ayda eritip 3.ayda gelen stok üstü taleple kazanabilirler dünyadaki üreticilerde bunu yapmalı mesela lübnan buyüzden sıkıntı çekiyor ağzı fena yandı.kendi kuyunuzu kazmayın.

oy oy
alaydın yapı
hakan kutlu; alaydın yapı

hüseyin bey iyi diyorsunuzda 1.200 tl garntisi varmı millet düşecekte düşecek diye bekliyor.geçen sene 1.150 kende düşecek diye bekleyin dediniz.demir bugün 1tl olsun yine millet düşecek diye bekler.saygılarımla

oy oy
KRİTER İNŞAAT
Bekir TAŞDEMİR; KRİTER İNŞAAT

Dediğim gibi fiyatlar kurun gevşemesi ile birlikte yan koşulların da olumsuz seyretmesi sebebi ile aşağı yönlü gidişatını sürdürecektir.Ayrıca sormak istiyorum: "Madem talep vardı fiyatlar neden düştü???"

oy oy
DÜZENLİ3E MUH
mustafa düzenli; DÜZENLİ3E MUH

MEHMET BEY ELİNDE MAL OLABİLİR ANCAK TALEP OLMAZSA NE YAPACAKSINIZ DAYANABİLDİĞİNİZ YERE KADAR DAYANIR SONRASINDA MECBUREN SATMAK ZORUNDA KALIRSIN ÖNEMLİ OLAN ARZ TALEP DENGESİ ARZ YÜKSEK TALEP DÜŞÜK OLURSA FİYAT HER ZAMAN DÜŞER BUNU UNUTMAYIN

oy oy
alaydın yapı
hakan kutlu; alaydın yapı

DOLAR DÜŞÜYOR AMA EMTİA FİYATLARI ÖZELLİKLE BAKIR NİKEL ÇOK HIZLI YÜKSELİYOR.BAKIR 2.900 DEN 3900 ÇIKTI,NİKEL 7800 DEN 9.750 YE ÇIKTI.DEMİR HABERDEN YORUM BEKLİYORUZ.

oy oy
DÜZENLİ
mustafa düzenli; DÜZENLİ

DOLAR DÜŞÜYOR BAKALIM ÜRETİCİLER BUNU NASIL YANSITACAK. TALEP OLDUĞUNUDA SANMIYORUM. HER TARAF KARA TESLİM OLDU. FABRİKALAR MİLLETİN KANINI NASIL EMECEK MERAK EDİYORUM. ZARARSA BİRAZDA ONLAR ETSİN ZARAR. ZARARI HEP MÜTEAAHİTLERİN SIRTINA YAZMAYIN KARDEŞİM

oy oy
eser demir
akif gülbahar; eser demir

ABD çıkışlı 80:20 hurda 10$ düşüşle 455$/ton Türkiye teslimi. Hurda fiyatlarının Şubat ayında biraz daha yumuşaması bekleniyor. Ocak ortası Avrupa çıkışlı 70:30 bir hurda siparişinin 419$ dan alındığı duyumlar arasında.

oy oy
KRİTER İNŞAAT
Bekir TAŞDEMİR; KRİTER İNŞAAT

Bugüne kadar dolardaki artı hareketleri anında fiyatlara yansıtan üreticiler, acaba bu ani kur düşüklüğünü hiç beklemiyorlar mıydı?Bence bu kadar ani şekilde beklemiyorlardı.Doların hareketini FED Başkanı'nın açıklamaları belirlemiş durumda.Böylece dolarda değer artışı durdurulmuş oldu.2014 yılına kadar sıfıra yakın faiz artış politikası izleyeceklerini söyledi ve dolar sert düştü.Bakalım bizdeki demir fiyatları nasıl düşüş gösterecek?Sert mi yoksa hiç mi!Üreticiler bu saatten sonra kendilerine dolar kuru dışında farklı bir bahane bulmaları lazım fiyat arttırmaları için!!!Avrupa giderek resesyona yaklaşıyor!!!Ben halen fiyatların suni şekilde yükseldiğini ve düşeceğini söylüyorum.Beklemede kalalım diyorum.

oy oy
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18